Kurs HDS – jak się do niego przygotować?

Wybierasz się na kurs HDS? Opłaciłeś już wszystkie koszta i z niecierpliwością czekasz na pierwsze zajęcia? Upatrujesz w tym kursie szansę na znalezienie lepszej, dobrze płatnej pracy? Masz rację. Na rynku jest bardzo duże zapotrzebowanie na osoby z uprawnieniami do obsługi samochodów z dźwigami HDS. Chcesz zdać taki kurs HDS pozytywnie, już za pierwszym razem? Jeżeli tak, warto się odpowiednio do niego przygotować. Mamy dla ciebie kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc w lepszym przyswojeniu części teoretycznej i praktycznej kursu.

 

Kurs HDS wymaga dobrej wyobraźni przestrzennej

 

Czy twoja wyobraźnia jest plastyczna? Czy nie masz problemu z wyobrażaniem sobie różnych kształtów, figur i brył? Czy po zamknięciu oczu potrafisz sobie stworzyć jakiś skomplikowany kształt w głowie, a następnie używając tylko wyobraźni obejrzeć go z każdej strony? Jeśli twoja odpowiedź jest pozytywna, mamy dobrą wiadomość. Przypuszczamy że nie będziesz mieć żadnych problemów, aby ukończyć kurs HDS na piątkę z plusem.

 

Jeśli jednak masz trudności z wyżej opisanymi ćwiczeniami, wiemy jak Ci pomóc. Powinieneś trenować rzucanie piłką do celu – np. do wiaderka. Chodzi o to, aby twoje oczy nauczyły się prawidłowo oceniać odległości od przeszkód. Podczas pracy na stanowisku operatora HDS, będziesz mieć do czynienia z wieloma różnymi ładunkami. Większość z nich będzie zapakowana na drewnianej palecie euro, którą będziesz musiał załadować na samochód ciężarowy. Do tego celu będziesz używać hydraulicznego wysięgnika.

Aby móc podpiąć ładunek do ramienia dźwigu, będziesz musiał ustawić go centralnie nad ładunkiem. Przy pierwszych ćwiczeniach może to sprawiać pewne trudności, ale z każdą kolejną próbą będziesz coraz bliższy celu. Dodać warto również, że jeśli masz problemy ze wzrokiem, szczególnie jeśli cierpisz na krótkowzroczność, dobrze odwiedzić okulistę zanim kurs HDS rozpocznie się na dobre. Pozwoli ci to w pełni aktywnie uczestniczyć w jego zajęciach. Posiadanie okularów korekcyjnych nie dyskwalifikuje od wykonywania tego zawodu.

Możesz również polubić…