Materiały na szkolenia bhp

Co jest potrzebne do zorganizowania skutecznego szkolenia BHP Gdańsk? Takich rzeczy jest bardzo wiele. Niektóre z nich to między innymi sala, wykładowca, nagłośnienie, poczęstunek, catering oraz materiały szkoleniowe. Tymi ostatnimi się zajmiemy i odpowiemy na kilka pytań, które często zadają klienci. Po co w ogóle są potrzebne materiały na szkolenia BHP? A no po to, aby jego uczestnicy mogli coś wynieść ze sobą z sali. W takich materiałach zostają powtórzone najważniejsze informacje, które zostaną im przekazane podczas szkolenia. Pozwala im to w każdym momencie do nich wrócić i przypomnieć sobie o tym, co naprawdę ważne dla bezpiecznego wykonywania pracy.

 

Z czego powinny się składać materiały, które zostaną udostępnione uczestnikom szkolenia? Nie ma tutaj jednoznacznych wytycznych, których należy się sztywno trzymać. Pamiętać należy o tym, że wszystkie materiały powinny być dostosowane do charakteru i tematu szkolenia. Na pewno dobrze, aby znalazł się w nich konspekt całego szkolenia, w którym będą zawarte podstawowe informacje. Jeśli uczestnicy powinni we własnym zakresie notować wiadomości ze spotkania, do materiałów należy im dołączyć notes – najlepiej z kartkami w kratkę, a także długopis. Można te produkty wykorzystać jako nośnik reklamy i umieścić na nich logo organizatora lub zakładu pracy.

 

Koszt materiałów na szkolenia BHP Gdańsk można wliczyć w koszta firmy

 

Jeśli twoje szkolenia BHP Gdańsk odbywają się na bogato, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwiększyć ilość materiałów. Co można do nich dołączyć? Na przykład firmowe gadżety. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli firmie zależy na utrzymaniu dobrych relacji z uczestnikami. Mogą to być porcelanowe kubki, smycze, materiały informacyjne o firmie, katalogi. Bardzo miłym gestem, który na pewno na stałe zapisze się w pamięci uczestników, jest podarowanie im pamiątkowych dyplomów – certyfikatów, potwierdzających udział w szkoleniu.

 

Zamawiając materiały na szkolenie BHP, trzeba zwrócić uwagę na to, aby projekt każdego z nich był spójny z całą resztą. Chodzi zarówno o zastosowane w nim kolory, elementy grafiki, jak i rodzaj papieru oraz uszlachetnienia druku.

Możesz również polubić…