Jak przygotować się do szkolenia bhp?

Przygotowanie zakładu pracy oraz pracowników do szkolenia bhp Gdańsk nie jest prostym zadaniem. Jest tym trudniejsze do zrealizowania, im więcej osób będzie musiało uczestniczyć w takim szkoleniu. Jesteśmy jednak od tego, aby wam pomóc w tym zadaniu. Przedstawiamy cały szereg bardzo pomocnych rad i wskazówek, dzięki którym szkolenie uda się zrealizować sprawniej, a jego uczestnicy będą jeszcze bardziej zadowoleni z tego, że mogli brać w nim udział.

 

Zacznijmy od sali. Powinna mieć wielkość, która swobodnie pomieści uczestników szkolenia. Jeśli zakład pracy taką nie dysponuje, należy podzielić szkolenia bhp Gdańsk na kilka mniejszych tur lub zdecydować się na szkolenie zewnętrzne i wynająć np. hotelową salę konferencyjną. Podczas takich spotkań, które zazwyczaj trwają od 4 do 8 godzin, uczestnicy mogą zacząć odczuwać głód. A jak wiadomo, jeśli Pola głodny to i zły. W takim stanie bardzo trudno jest skupić się na tym, co mówi wykładowca i przyswajać sobie cenne wiadomości.

 

Podczas szkolenia bhp Gdańsk nie może zabraknąć przerwy i posiłku

 

Mniej więcej w połowie czasu trwania szkolenia, organizator powinien przewidzieć jedną dłuższą przerwę. W jej trakcie powinien zostać podany ciepły posiłek. Tak zwany lunch na pewno będzie długo wyczekiwany przez wszystkich, którzy zostali skierowani na szkolenie BHP. Kto powinien się zająć przygotowaniem i dostarczeniem posiłku? Jeśli zakład pracy posiada własną stołówkę, to sprawa wydaje się bardzo prosta i to ona dostarczy ciepły posiłek. W innym przypadku najwygodniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm cateringowych, które przywiozą posiłki zapakowane w termiczne, styropianowe opakowania.

 

Przez cały czas trwania szkolenia bhp Gdańsk na stołach powinna być dostępna woda mineralna do picia. Można również umieścić jakieś słodkie przekąski, takie jak suche ciastka. Nie należy jednakże przesadzać z ich urozmaiceniem, aby obfitość poczęstunku nie rozpraszała uwagi uczestników. Podczas krótszych przerw warto umożliwić uczestnikom spotkania możliwość poczęstowania się kawą lub herbatą.

Możesz również polubić…