Na czym polegają usługi BHP Toruń?

W twojej firmie coraz częściej zdarzają się wypadki wśród pracowników? Od niegroźnych stłuczeń i skaleczeń, aż po niebezpieczne upadki z wysokości i wypadki z udziałem maszyn? Jeżeli tak, koniecznie musisz się zastanowić co jest tego przyczyną. Czy niewystarczające przeszkolenie pracowników, czy nieprawidłowe oznaczenia i zabezpieczenia, czy może fatalny stan narzędzi, na których pracownicy pracują. Odpowiedź na to pytani może ci dostarczyć firma, wykonująca usługi BHP Toruń.

Czym dokładnie będzie się zajmować w twojej firmie? Jest kilka obszarów jej działalności. Pierwszy z nich to sprawdzenia warunków panujących na wybranych stanwiskach pracy. Dotyczy to pomiarów natężenia hałasów, pomiarów oświetlenia, a także stężenia substancji szkodliwych dla zdrowia. Każda z tych rzeczy ma udzielić odpowiedzi, czy pracownik ma zapewnione podstawowe i bezpieczne stanowisko pracy.

Kolejno wykonywane usługi BHP Toruń będą dotyczyć sprawdzenia stanu urządzeń i maszyn, na których pracownicy mają pracować.

Badanie będzie polegało na upewnieniu się, czy nie dochodzi w nich do niebezpiecznych dla zdrowia i życia awarii, a także czy urządzenia wyposażone są w działające systemy zabezpieczeń. Niestety, ale praktyka pokazuje, że w wielu zakładach pracy dochodzi do celowego wyłączania tych urządzeń i zabezpieczeń, aby przyspieszyć cykl pracy i podnieść wydajność. Dzieje się to niestety kosztem pracownika, który jeszcze bardziej jest narażony na wypadki.

Usługi BHP Toruń można również zamawiać wtedy, kiedy chodzi o poprawienie oznaczenia na terenie firmy. Takie elementy jak tabliczki informacyjne, ewakuacyjne, opisujące położenie sprzętu gaśniczego. Muszą mieć swoje prawidłowe miejsce i być zamontowane zgodnie z wytycznymi. Jeżeli nie dysponujesz specjalistyczną wiedzą na ten temat, niezbędnych informacji dostarczą Ci firmy prowadzące szkolenia BHP. Nie tylko będą mogły zająć się prawidłowym wykonaniem oznaczenia, ale również mogą na twoje życzenie przygotować plan ewakuacji lub inne, wymagane dla bezpieczeństwa pracowników dokumenty.

Możesz również polubić…