Ile kosztuje szkolenie BHP?

Wydatki na szkolenie BHP nie muszą być dużym obciążeniem dla twojej firmy. Oczywiście zawsze jest to wydatek, który w jakimś stopniu odbija się na budżecie. Ale konieczność ich przeprowadzenia jest oczywista dla każdego przedsiębiorcy. Pocieszające jest to, że istnieją pewne sposoby, pozwalające obniżyć wysokość kosztów na szkolenia, tak aby nie odbijało się to na ich jakości.

Jednym z takich sposobów jest outsourcing usług szkoleniowych. Na rynku istnieje aktualnie kilkaset różnych firm, specjalizujących się w organizacji szkoleń z zakresu BHP dla zakładów pracy o różnej wielkości. Im większy zakład, tym koszt takiego szkolenia jest niestety wyższy. Inne czynniki mające realny wpływ na wysokość kosztów to między innymi tematyka szkoleń i konieczność opracowania i przygotowania materiałów dla uczestników.

Czy takie materiały zawsze są wymagane? Nie. Żadne przepisy prawa nie nakładają na pracodawcę lub organizatora szkolenia obowiązku, aby wyposażał swoich pracowników w materiały dydaktyczne. Przyjęło się jednak że jest to dobra praktyka, którą regularnie stosują najwięksi i najbardziej uznani pracodawcy. Ma ona podnosić rangę szkolenia i zapewniać pracownikom lepsze przyswojenie wiedzy. Warto współpracować właśnie z takimi firmami, które wzbogacają swoje szkolenie BHP materiałami dydaktycznymi.

Czy można samodzielnie przeprowadzić szkolenie BHP?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby własnym nakładem pracy i środków przeprowadzić szkolenie BHP dla swoich pracowników. Co więcej, coraz większa liczba firm decyduje się na to. Powodów takiej sytuacji jest wiele. Przede wszystkim elastyczność szkolenia, które może być zorganizowane w dowolnym terminie, bez potrzeby wcześniejszego umawiania się. Po drugie to koszty. Samodzielnie zorganizowane szkolenie BHP jest nawet o 80% tańsze od tych profesjonalnych. Kto najczęściej i najchętniej korzysta z takich szkoleń? Przede wszystkim firmy nie prowadzące wymagającej działalności.

Potrzebujesz kogoś świadczącego usługi BHP w Toruniu? Zajrzyj TUTAJ!

Możesz również polubić…