Jak twój pracownik może zostać operatorem wózka widłowego?

Obecnie w wielu firmach potrzebni są operatorzy wózków widłowych. Szczególnie jeśli są to firmy opierające swoją działalność na sprzedaży i korzystaniu z dużych powierzchni magazynowych. Czy jednak potrzeba zatrudnienia operatorów musi wiązać się z tym, iż inni, dobrze sprawdzający się na swoich stanowiskach pracownicy muszą odejść? Zdecydowanie nie. Zamiast wymieniać zespół na taki, który będzie posiadał odpowiednie uprawnienia, lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w nich pod tym względem.

Inwestycja w kursy na wózek widłowy dla pracowników

Posiadanie zaufanego i dobrze wyszkolonego na swoim stanowisku pracownika, to cenna rzecz w każdej firmie. Jednak każda firma musi się rozwija, nie może stać w miejscu. By do tego mogło dojść, cały czas rozwijać muszą się również pracownicy. Ostatni czasy pewnym standardem stało się finansowanie kursów pracownikom, by mogli oni wnosić powiew świeżości do firmy i zagwarantować jej znacznie lepsze profity.

Taka inwestycja w kurs na wózek widłowy, obecnie jest wręcz podstawą. Zapisując kilku bądź też kilkunastu pracowników do ośrodka szkoleniowego, można uzyskać sporą zniżkę, a także i indywidualne podejście do grupy. Choć początkowo strata może wydawać się z punktu widzenia pracodawcy dość dotkliwa, w dłuższej perspektywie czasowej przynosi ona same korzyści.

Jak wybrać odpowiedni ośrodek szkoleniowy?

Kierując pracowników na kurs warto dobrze przemyśleć, w jakiś ośrodku szkoleniowym ma być on realizowany. Na co każdy pracodawca powinien zwrócić uwagę? Przede wszystkim na renomę ośrodka, czytając chociażby opinie na jego temat na różnych stronach internetowych, forach. Kolejna kwestia to natomiast to, jaki procent wszystkich kursantów pozytywnie zdaje egzamin końcowy. To niezwykle istotna kwestia ponieważ niska zdawalność świadczy o tym, że ośrodek szkoleniowy nie przygotowuje kursantów na tyle dobrze, by poradzili sobie z właściwym egzaminem gwarantującym uprawnienia na wózek widłowy.

Ważną kwestią jest również to, by nie kierować się zbytnio ceną wybierając właściwy ośrodek. Podejrzanie niskie stawki mogą bowiem sugerować, że ilość godzin kursu jest mniejsza niż w innych ośrodkach bądź też niektóre opłaty należy uiszczać dodatkowo, przez co cena kursu ostatecznie mimo wszystko wzrośnie.

Jak wygląda kurs na wózek widłowy?

Każdy kurs składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Teoria obejmuje informacje dotyczące budowy wózków widłowych, zasad BHP ich dotyczących czy też przepisów prawa związanych z obsługą wózków.

Część praktyczna obejmuje natomiast naukę płynnego poruszania się wózkiem widłowym z różnym obciążeniem, z różnym rodzajem transportowanych towarów. Wiedza z kursu musi być na tyle szeroka, by każdy kursant był w stanie zdać właściwy egzamin także składający się z części praktycznej oraz teoretycznej.

Możesz również polubić…